gaugecare.com

Hdd Klónozás Ssd Re

May 13, 2022, 11:26 pm

A biztonsági mentés egy olyan rendszeres időközönkénti, automatikus és program által vezérelt mentési eljárás, ami a fontos fájlokat, a számítógépről egy másik helyre másolja annak érdekében, hogy azt biztonságban tartsa. A Windowsnak a fájl történet funkciója lehetővé teszi, a fájlok visszaállítását egy másik meghajtóról. Megjegyzem, hogy bármilyen egyszerű, vagy kezdetleges biztonsági mentés, még mindig jobb, mint ha egyáltalán nincs semmi. Van egy általánosan elfogadott szabály, amit cégek, vagy fontosabb adatokat tároló szerverek esetében alkalmaznak. Ezt az általános szabályt úgy hívjuk, hogy 3-2-1 Az adatok 3 példány a, helyben minimum 2 különböző tároló helyen, 1 pedig minden esetben egy külső tárolón. Nézzük ezt egy kicsit pontosabban. Tehát az eredeti adatról készül még 3 másolat amelyből 2 az adatot létrehozó számítógéppel azonos helyen tárolunk. Pl. : egy példány lehet magában a PC-ben egy teljesen külön álló merevlemezen. Vagy laptopok esetében, mivel a két merevlemez nem mindíg oldható meg, akkor szóba jöhet egy NAS meghajtó.

Egy példány, egy a géptől független külső tároló, például egy USB külső merevlemez. És 1 példány minden esetben valamilyen távoli helyen, például egy FTP vagy felhő tárhelyen. Így bármi is történjék az eredeti dokumentumokkal, fájlokkal azok még akkor is visszaállíthatók, ha éppen fizikailag mondjuk nem érhető el a merevlemez vagy a külső USB tároló. Akkor a felhőtárhelyről vissza tudod állítani az adatokat biztonsági mentés akkor van jól beállítva… Akkor van jól megtervezve, ha rendszeresen, különösebb beavatkozás nélkül, automatikusan elkészíti ezeket a másolatokat a dokumentumaidról. Illetve meghatározott időnként, vagy a gép bekapcsolásakor, vagy pedig a gép kikapcsolása előtt automatikusan szinkronizálja is az adataidat és elkészíti a másolatokat. Ez tehát egy automatikus folyamat. Ehez is fogok egy következő cikkben mutatni programokat valamint meg fogom mutatni, hogy hogyan tudod beállítani úgy biztonsági mentésed hogy a fenti kritériumoknak megfeleljen. Még több cikk ebben a témában Ha tetszett a cikk, vagy úgy érzed ki maradt valami, oszd meg velem itt lent a hozzászólások közt.

hdd klónozás ssd re 6

✅ Rendszer Klónozás, Migrálás Új SSD/HDD-re 💻 - YouTube

Az SSD-re való átállás az egyik legjobb megoldás, ha komoly mértékben szeretnénk gépünket gyorsítani. Persze ez nehézségekkel járhat, amik kiküszöbölésében most segítünk. A metódus Windows 7 alatt üzembiztosabban kivitelezhető, míg XP és Vista alatt a TRIM támogatás hiánya miatt több év után érezhetünk majd némi lassulást, így javasolt a legfrissebb Windows verziót használni. Először a zenéket, videókat, egyéb saját fájlokat mentsük el egy másik meghajtóra, hogy a rendszerlemez mérete elég kicsi legyen ahhoz, hogy az új SSD-re ráférjen, majd klónozzuk a rendszert az SSD-re, formázzuk a HDD-t, végül pedig a HDD-re rakjuk vissza a személyes fájljainkat. Ezáltal meglesz az SSD által nyújtott nagy sebesség, az eddig használt rendszerünkkel és az eddig összegyűlt fájljainkkal. A folyamatot lépésről lépésre bemutatjuk. Amire szükség lesz Mielőtt nekikezdünk, lássuk, mikre lesz szükségünk. - A jelenlegi merevlemezre, amin a rendszerünk és az adataink találhatók. - Egy SSD-re, amelyre áthelyezzük az operációs rendszert.

  1. Hdd klónozás ssd re.de
  2. Hdd klónozás ssd re 6
  3. Hdd klónozás ssd re release

10. Kattints a Finish gombra. 11. Gép restart és boot-olj be a Pendrive-ról, ahol kiválaszthatod, hogy melyik alkalmazás induljon. (ennek menetét nem írom le, rá fogsz jönni magadtól is) Itt egy remek bemutatót találhattok sz. j jóvoltából: Klónozás Macrium Reflect Free program használatával. Fire/SOUL/CD - 2012 Felhasználhatóság: Ezen bejegyzésem tartalma módosítás nélkül (sem a szövegben, sem a grafikus táblázatokban, stb) részében vagy egészében szabadon felhasználható, a forrás és szerző kötelező feltüntetése mellett.

PROHARDVER! - hardver fórumok Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók Életmód, multimédia Tabletek, E-bookok Nyomtatók, scannerek, faxok PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! Blogok Mobilarena - mobil fórumok Okostelefonok Mobiltelefonok Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Fototrend Mobilalkalmazások Mobiltechnológiák Tartozékok, egyebek Mobilarena blogok IT café - infotech fórumok Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások Szoftverfejlesztés Állásbörze - játék fórumok PC játékok Konzol játékok Mobiljátékok Klánok, Ligák, Versenyek - lépj ki, lépj be! Szakmai LOGOUT Off-topic LOGOUT BLOGOUT FÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál Logoszféra PROHARDVER! interaktív

Ennek méretét a Windows állítja be, alapértelmezetten a memória méretének 75% és 150%-a között változik. A lapozófájlt teljesen kikapcsolhatod, beállíthatod a méretét vagy megadhatod tárolási helynek a régi HDD-d is (ha a laptopba beépítetésre kerül az optikai meghajtó helyén). A lapozófájl méretének beállítása, célmeghajtó változtatása és kikapcsolása: 1) A Start menü futtatás mezőjébe kezd el gépelni: "A virtuális memória méretének módosítása" 2) A megjelenő ablakban látod a virtuális memória jelenlegi állapotát. Itt a "A rendszer kezelje a lapozófájl méretét" opciót állítsd át "Egyéni méret"-re 3) A lemezmeghajtó listában válaszd ki a "C" helyett a "D" meghajtót 4) A lapozófájl kezdeti mérete legyen a gép memóriájának mérete, maximális mérete pedig annak másfélszerese – tehát, ha 4 GB memóriád van, akkor a kezdeti méret 4096 MB, a maximális méret 6144 MB. 5) A változás mentéséhez nem elég az OK gombra kattintani, előtte a panel közepén lévő "Beállítás" gombra is kattints rá, majd ezután okézhatod.

Letöltöd a YUMI 0. 1. 0 -t 2. Csatlakoztatod a Pendrive-ot, majd elindítod a YUMI-t 3. Kiválasztod a Pendrive betűjelét, bepipálod, hogy formázza le FAT32-re, a listában a Try an Unlisted ISO elemre állsz, betallózod a kívánt Macrium Reflect Free ISO-t és a Create gombra kattintasz. [link] 4. Egy figyelmeztető ablak fog megjelenni, amely arról tájékoztat, hogy a kijelölt eszközről minden adat el fog veszni, ha folytatod. Ha meggyőződtél róla, hogy jó eszközt(Pendrive-ot) jelöltél ki, akkor kattints az Igen gombra. 5. Művelet végeztével ez az ablak fog megjelenni, itt kattints a Next gombra. 6. A YUMI meg fogja kérdezni, hogy szeretnél-e további ISO-t hozzáadni, válaszold azt, hogy Igen. 7. Itt már nem kell kijelölni a Pendrive-ot, nem kell bejelölni, hogy formázza le, csak a listában újra a Try an Unlisted ISO elemre állni, betallózni ezúttal a MiniTool® Partition Wizard Home Edition ISO-t és a Create gombra kattintani. [link] 8. Lásd 5. pont. 9. Lásd, csak itt már a Nem gombra kattints.

gaugecare.com, 2024 | Sitemap